Jaunųjų gydytojų forumas Transform 4.0: humoras sveikatos apsaugos sistemoje

31.gegužės 2018

Humoras turi teigiamą reikšmę medicinos įstaigų darbe

Gegužės 18 – 20 d. Birštone įvyko ketvirtasis jaunųjų gydytojų forumas Transform 4.0. Šis kasmetinis renginys, pritraukiantis itin didelį jaunųjų medikų būrį, jau tapo erdve, kurioje incijuojami sveikatos apsaugos sistemos pokyčiai. Šiais metais forumo ašimis buvo ne tik sveikatos priežiūros vadyba, bet ir gerosios valdysenos principai.

Renginyje dalyvavo ir organizacijos meno vadovė Justė Liaugaudė, kuri su forumo dalyviais dalinosi patirtimi kas yra svarbiausia, norint užmegzti kontaktą su skirtingo amžiaus pacientais, kokie metodai yra naudojami kontakto užmezgimui, kokie humoro tipai pasiekia didžiausią sėkmę bendraujant su pacientais.

„Labai džiaugiausi gavusi kvietimą dalyvauti šiame jaunųjų gydytojų forume. Kalbėtis su jaunaisiais sveikatos priežiūros specialistais humoro tema yra labai įdomu ir prasminga. Iš tiesų, pats humoras yra pagarbos kitiems išraiška. Jis padeda sukurti jausmą, kad esame pripažinti ir suvokiami kaip asmenybės. Juokas - dalykas rimtas“ – ispūdžiais dalinasi organizacijos meno vadovė Justė Liaugaudė.

Pasak J. Liaugaudės, labai svarbu suprasti ir pasidalinti turima patirtimi abiems, ligoninėje dirbančioms, pusėms. Kaip esant tokiose jautriose būsenose galima pradėti juokauti, taip sumažinant stresą, įtampą ir priimant vienas kitą.

„Manau, kad kalbėti apie humorą sveikatos priežiūros įstaigose yra labai reikalinga, ir mes tai darome jau ne vienerius metus. Esame kviečiami vesti paskaitas ligoninėse dirbančiam medicinos personalui, kartu dalintis patirtimi, mokytis vieniems iš kitų. Specialistai domisi, kaip užmegzti kontaktą su pacientu, kokių ingridientų reikia, norint pradėti juokauti, kokį humorą labiausiai priima pats pacientas ir kokį humoro tipą gali inicijuoti tik pacientai bei kaip į tai reaguoti. Norėčiau pasidžiaugti jaunųjų gydytojų asociacija ir jų iniciatyvomis. Manau, kad jie kalba temomis, kurios dažnu atveju mokymosi įstaigose yra nepaliečiamos arba joms laiko skiriama nedaug. Kviesdami įvairiausius specialistus ir praktikus iš įvairių sričių, jie tik plečia būsimų gydytojų akiratį. Tai labai džiugina“ – organizacijos meno vadovė. 

Jaunųjų gydytojų asociacijos koordinatorė Alina Vilkaitė, dalyvavusi organizacijos meno vadovės vestose dirbtuvėse, teigia iš tiesų tikinti, jog humoras turi teigiamą reikšmę medicinos įstaigų darbe.

„Antrą renginio dieną turėjau galimybę sudalyvauti asmenybės dirbtuvėse su „Raudonomis nosimis – gydytojais klounais“, kurias vedė džiaugsmingai nusiteikusi Justė. Visada žavėjausi jų darbu ligoninėje, lengvas humoras, ryškios spalvos visada suteikdavo daug teigiamų emocijų. Dirbtuvių metu daug žaidėme, vaidinome pacientus ir gydytojus, ieškojome geriausių būdų kaip prieiti prie paciento, sužinojome kokios yra humoro rūšys ir kaip jas pritaikyti kasdienėje praktikoje ir kas be ko, daug daug juokėmės. Iš mokymų išėjau pozityviai nusiteikusi, su gera emocija, išsinešiau subtilių triukų, kurių pagalba šiandien galiu suteikti šypseną pacientui, kolegai. Tikiuosi, kad ateityje daugės tokių mokymų medikų bendruomenėje, tai leidžia pagerinti komunikaciją ne tik su pacientais, tačiau su visu medicinos personalu, suvokti kaip vyksta darbas ligoninėje ir kurioje vietoje dar gali įsiterpti toks nekaltas, darbą gerinantis dalykas – humoras!” – teigia A. Vilkaitė.

abaton-monitoring