Emocinės gerovės sklaida

Sinergija?/Lengvų emocijų gidas!

SINERGIJA? – tai būdas kalbėti apie emocinę gerovę kitaip: per humorą prisiminti komiškas situacijas ar “personažus”, kuriuos sutinkame savo profesiniame gyvenime. Taip pat gauti psichologinių įžvalgų - kaip viena ar kita situacija paveikia mus, kolegas ir ką su tuo daryti.

Jau 11m. pasitelkę klounados meną ir humorą padedame sveikti vaikams šalies ligoninėse ir sanatorijose, skaidriname kasdienybę senjorams socialinės globos namuose. Pasirinkę nestandartinę formą – komiškus serialo epizodus ir psichologo komentarus, norime kalbėti apie emocinę gerovę darbe, nes tai itin svarbi tema šiuo metu.

“Juokas yra energijos išveika, t.y. mumyse susikaupusios įtampos išleidimas. Tiek fizine, tiek emocine, tiek intelektine prasme. Kai juokiamės, raumenys, plaučiai, vidaus organai įsitempia ir atsipalaiduoja, pasikeičia smegenų inervacija, aktyvuojamos "pozityvius" hormonus gaminančios liaukos. Juokas gali būti ir tam tikra gynybinė reakcija, kai įtampa pasidaro nepakeliama. Norisi pradurti burbulą, dėl to kartais nevykusiai pajuokaujame”, - sako psichologas Paulius Mačiulevičius

Taisyklės

AKTYVUOTI VAIZDO ĮRAŠĄ

Emocinė sveikata kurį laiką būdavo antrame plane lyginant su fizine, tačiau pandemijos metu išdidėjo it “dramblys kambaryje”, kurio nebegali ignoruoti. Prasidėjus karantinui, turbūt, perėjome visas emocines stadijas – nuo šoko ir neigimo iki susitaikymo. Labai norėjosi apsimesti, kad nepaisant įtemptos situacijos esame pasirengę bet kokiems iššūkiams. Tačiau, kai būna blogai galima leisti sau tiesiog būti. Viskas gerai, jei kasdien nenubėgi maratono. Viskas gerai, jei pasąmonės vingiuose jauti nerimą ir negali susikaupti darbui.

Emocinės sveikatos specialistai teigia, kad naudingiausias būdas priimti pokyčius – duoti sau laiko išgyventi emocijas, ypač jeigu tai nerimas, baimė, liūdesys. Tik išgyvenus neigiamas emocijas ateina stadija, kai pagaliau gali išlipti iš lovos ir būti 100% gyvenime ir darbe. Tokiais etapais kasdienybėje praverčia humoras, nes jis veikia kaip emocinė “higiena”.

Sinergija (gr. syn - ergo, συνεργός 'veikimas kartu') – reiškinys, kai du atskiri veiksniai, veikdami kartu, duoda didesnį poveikį.

abaton-monitoring